کمپین بین المللی دعا فقط برای یک نفر با تولیدات رسانه ای در زمینه ی ترویج فرهنگ مهدویت و انتظار فعالیت میکند

امروز : شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

آیت الله مهدی احدی

آیت الله مهدی احدی

زندگی نامه
حضرت آیت الله مهدی احدی (زید عزه) در سال ۱۳۸۲ هجری قمری در قریه درزی کلای بابل چشم به جهان گشودند. ایشان نوه پسری حضرت شیخ محمود احدی نژاد عالم وقت مازندران می باشند. معظم له از کودکی سیر و سلوک خویش را آغاز می کنند، طوری که در کودکی از «بی حجابی موجود در مازندران گله مند شده» و بعد ها رهسپار دیار قم می شوند. روحانی شدن ایشان هم قضیه شنیدنی دارد، معظم له فرمودند:
۱۲ ساله که بودم، همراه با پدرم به مسجد جامع آمل پای منبر حضرت استاد علامه حسن زاده آملی رفتیم. در جایی از صحبت ایشان درباره مطلبی صحبت کردند که تن و بدن مرا لرزاند. ایشان درباره «سفر برزخی» سخن می گفتند. آن روز با اینکه متوجه نشدم سفر برزخی چیست، ولی شوق طلبه شدن و اشتیاق به سیر الهی را در بنده به وجود آورد.
ایشان جزء شاگردان خصوصی برخی از عرفا بوده اند، از جمله حضرات آیات: حسن زاده آملی، بهاءالدینی، بهجت و حضرت استاد آقا فخر تهرانی.
حضرت آیت الله حاج شیخ مهدی احدی (زید عزه) در فقه نیز در زمره شاگردان درس خارج فقهای بزرگ معاصر حضرات آیات مرحومین سید محمد رضا گلپایگانی، میرزا هاشم آملی، محمد تقی بهجت فومنی، و اساتید حیّ حضرات آیات وحید خراسانی و سید محمد شاهرودی بوده اند.معظم له در حال حاضر در حوزه علمیه قم مشغول به تدریس خارج فقه و اصول می باشند که تقریرات خارج اصول معظم له به چاپ رسیده است. ایشان به دستور علامه جوادی آملی درس عرفانی در دفتر خویش شبهای ۵ شنبه برگزار می نمایند که مورد توجه قشر زیادی از جوانان و طلاب است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *