کمپین بین المللی دعا فقط برای یک نفر با تولیدات رسانه ای در زمینه ی ترویج فرهنگ مهدویت و انتظار فعالیت میکند

امروز : شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران

۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران

۹۸٫۲ درصد از شرکت کنندگان در رفراندوم با تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران موافقت کردند.
روز ۱۲ فروردین، یا به عبارتی روز جمهوری اسلامی ایران، یکی از روزهای مهم در تاریخ ایران است. این روز در سال ۱۳۵۸ به مناسبت برگزاری رفراندوم برای تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تعطیل رسمی شد و به تبع آن، تاریخ ۱۲ فروردین به عنوان روز جمهوری اسلامی ایران تعیین شد.
تأسیس جمهوری اسلامی ایران در دهه ۱۹۷۰ بعد از سال‌ها مبارزه با رژیم پهلوی اعلام شد. پس از انقلاب اسلامی سال ۱۳۵۷، آیت الله خمینی به عنوان رهبر انقلاب به ایران بازگشت و یکی از اولین اقدامات او برگزاری یک رفراندوم بود که مردم در آن به تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی پرداختند.
در این رفراندوم، ۹۸٫۲ درصد از شرکت کنندگان با تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران موافقت کردند. پس از این رفراندوم، ایران به عنوان جمهوری اسلامی اعلام شد و امام خمینی (ره) به عنوان رهبر جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد.
روز جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک روز ملی در ایران جشن گرفته می‌شود. در این روز، مردم به یاد بنیانگذاران جمهوری اسلامی ایران و پیشکسوتانی که برای برقراری آن مبارزه کردند، تجلیل می‌کنند. همچنین، در این روز مراسم‌های رسمی در سراسر ایران برگزار می‌شود و از سوی دیگر، در بیشتر سخنرانی‌ها و گزارش‌ها، از پیشرفت‌های کشور در زمینه‌های مختلف از جمله اقتصاد، فرهنگ و سیاست دولت، یا به عبارتی دیگر، تلاش‌های دولت برای ارتقای شرایط اقتصادی، فرهنگی و سیاسی کشور برای بهبود زندگی مردم برجسته می شود.
جمهوری اسلامی ایران، به عنوان یک دولت اسلامی، باور دارد که حضرت مهدی، آخرین امام شیعیان، در آخرالزمان ظهور خواهد کرد و عدالت را در سراسر جهان برقرار خواهد کرد. از این رو، در فرهنگ و ادبیات ایران، اشاره‌هایی به حضور حضرت مهدی و وعده‌های او در مبارزه با فساد و جهل مطرح شده است.

منبع: www.yekdoa.ir


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *