کمپین بین المللی دعا فقط برای یک نفر با تولیدات رسانه ای در زمینه ی ترویج فرهنگ مهدویت و انتظار فعالیت میکند

امروز : جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

بروشور معرفی امام زمان به زبان انگلیسی

معرفی امام زمان(عج) به مردم دنیا به زبان انگلیسی

این بروشور توسط بخش گرافیکی کمپین بین المللی دعا فقط برای یک نفر به زبان انگلیسی و آلمانی با هدف معرفی امام زمان (عج) به مردم دنیا تهیه شده است.

نکته:
*سایز استاندارد برای چاپ این بروشور A4 می باشد.
*در صورتی که تمایل دارید در پوشش رسانه ای کمپین بین المللی دعا فقط برای یک نفر قرار بگیرید از طریق ارتباط با ما پیام خود را ثبت کنید.

برای دریافت فایل بروشور به زبان انگلیسی باکیفیت بالا ، دانلود را کلیک کنید.

برای دریافت فایل بروشور به زبان آلمانی باکیفیت بالا ، دانلود را کلیک کنید.

ترجمه ی فارسی متن بروشور:
امام دوازدهم‌؛حضرت مهدی (عج)
حضرت مهدى موعود (که غالبا به لقب امام عصر و صاحب الزمان ذکر مى شود) فرزند امام یازدهم که اسمش مطابق اسم پیغمبراکرم صلّى اللّه علیه و آله و سلّم بود در سال ۲۵۶ هجرى در سامرا متولد شده و تا سال ۲۶۰ هجرى که پدر بزرگوارش شهید شد تحت کفالت و تربیت پدر مى زیست و از مردم پنهان و پوشیده بود و جز عده اى از خواص شیعه کسى به شرف ملاقات وى نایل نمى شد.
پس از شهادت امام یازدهم که امامت در آن حضرت مستقر شد به امر خدا غیبت اختیار کرد و جز با نوّاب خاص خود بر کسى ظاهر نمى شد جز در موارد استثنایى‌
غیبت امام زمان علیه السّلام به دو بخش منقسم مى شود.اوّل (غیبت صغرى): که از سال ۲۶۰ هجرى شروع نموده و در سال ۳۲۹ خاتمه مى یابد و تقریبا هفتاد سال مدت امتداد آن مى باشد. دوم (غیبت کبرى): که از سال ۳۲۹ شروع کرده و تا وقتى که خدا بخواهد ادامه خواهد یافت. پیغمبراکرم صلّى اللّه علیه و آله و سلّم در حدیث متفق علیه مى فرماید: (اگر نمانده باشد از دنیا مگر یک روز، خدا آن روز را دراز مى کند تا مهدى از فرزندان من ظهور نموده دنیا را پر از عدل و داد کند چنانکه از ظلم و جور پر شده باشد.
به موجب قانون هدایت عمومى که در همه انواع آفرینش جارى است، نوع انسان به حکم ضرورت با نیرویى (نیروى وحى و نبوت) مجهز است که او را به سوى کمال انسانیت و سعادت نوعى راهنمایى مى کند و بدیهى است که اگر این کمال و سعادت براى انسان که زندگیش زندگى اجتماعى است، امکان و وقوع نداشته باشد اصل تجهیز لغو و باطل خواهد بود و لغو در آفرینش وجود ندارد. با بیانى دیگر: بشر از روزى که در بسیط زمین سکنى ورزیده پیوسته در آرزوى یک زندگى اجتماعى مقرون به سعادت (به تمام معنا) مى باشد و به امید رسیدن چنین روزى قدم برمى دارد و اگر این خواسته تحقق خارجى نداشت هرگز چنین آرزو و امیدى در نهاد وى نقش نمى بست چنانکه اگر غذایى نبود، گرسنگى نبود و اگر آبى نبود، تشنگى تحقق نمى گرفت و اگر تناسلى نبود، تمایل جنسى تصور نداشت.
از این روى، به حکم ضرورت آینده جهان روزى را در برخواهد داشت که در آن روز جامعه بشرى پر از عدل و داد شده و با صلح و صفا همزیستى نماید و افراد انسانى غرق فضیلت وکمال شوند. البته استقرار چنین وضعى به دست خود انسان خواهد بود و رهبر چنین جامعه اى منجى جهان بشرى و به لسان روایات «مهدى» خواهد بود.

منبع: کتاب شیعه در اسلام، علامه طباطبایی، صص ۲۲۰-۲۲۳٫


 1. محمدعلی گفت:

  سلام ؛ این بروشور خیلی زیبا و عالیست
  ممنون از سایت خوبتون

 2. سمیه گفت:

  عالی و جامع بود،اجرتون با امام زمان،اللهم عجل لولیک الفرج به حق زینب کبری سلام الله علیها

 3. سید امیرحسین علوی گفت:

  سلا خسته نباشید
  من این بروشور رو دانلود کردم؛ بی نظیره
  اجرتون با امام زمان

 4. متین گفت:

  عالی عالی عالی
  خیلی دوستدارم مثل شما بین المللی کار کنم و امام زمان رو به همه ی دنیا معرفی کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *