کمپین بین المللی دعا فقط برای یک نفر با تولیدات رسانه ای در زمینه ی ترویج فرهنگ مهدویت و انتظار فعالیت میکند

امروز : جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

سخنرانی مهم و کمتر شنیده شده شهید سلیمانی

سخنرانی مهم و کمتر شنیده شده شهید سلیمانی

سخنرانی مهم و کمتر شنیده شده شهید سلیمانی که با اغتشاشات امروز جامعه نیز ارتباط مستقیم دارد!
شهید سلیمانی:
نباید در خط مقدم جنگ با دشمن دو صدا بلند شود. در تعریفی که عموما در بعد سیاسی از وحدت می‌شود معلوم نیست این جا بیافتد، اما وحدت پیرامون «اصول» یک امر حقیقی است که باید بشود.
مهمترین مولفه‌ای که باید در وحدت اتفاق بیافتد، وحدت حول «دشمن» است.
وقتی شما در حال جنگ با دشمن هستید، اگر در خط مقدم شما دو صدا بلند شد و یکی فریاد زد که این دشمن نیست، دوست است و دیگری گفت که این دشمن است این همان اتفاقی است که در جنگ صفین افتاد و طومار سپاه امیرالمومنین را بهم ریخت و از درون آن خوارج متولد شد.
*در جنگ صفین معاویه تطهیر شد.
خوارج متولد شده چنین توطئه‌ای بودند وقرآن‌ها را سرنیزه بردند و معاویه یک دفعه تطهیر شد و خیلی‌ها در این موضوع شک کردند…. حالا که دشمن اینطوری نیست.
اگر یک عده‌ای گفتند دشمن به معنای آمریکا و اذنابش، اینها دشمن نیستند و اشتباه می‌کنید، اصلا چه کسی گفته است که آمریکا دشمن است.ما این موضوع را بد فهمیدیم!
شناخت از دشمن یک امر سیاسی نیست، یک امر تحقیقی و تجربی است. اگر کسی به دنبال این موضوع رفت و نگاه به عملکرد دشمن، سیطره و سیاست‌های دشمن داشت فریب نمی‌خورد.
به چه دلیل امیرالمومنین(ع) با معاویه صلح نکرد؟ اگر ایشان با معاویه صلح می‌کرد و به او مشروعیت می‌داد، از حکومت امیرالمومنین و مشروعیت آن چیزی باقی می‌ماند؟
ممکن بود در ظاهر امیر المومنین به شهادت نرسد، اما از اسلام چه چیزی باقی می‌ماند؟ این موضوع خیلی مهم است.
*اگر صاحب منصبان آدرس غلط دادند مرتکب خیانت شده‌اند.
اگر در تمام بیانات‌مان، خصوصا کسانی که در این منصب‌ها و جایگاه‌ها قرار گرفتند. به جامعه آدرس غلط دادند و در جامعه دو صدایی پیرامون دشمن به وجود آوردند اینها مرتکب خیانت شدند.
*کوچه دادن به دشمن، بدترین نوع خیانت است.
کوچه دادن به دشمن بدترین نوع خیانت است. ترویج فهم غلط از دشمن در جامعه و حساسیت جامعه را از بین بردن و جامعه را سرد کردن و در درون آن تفرقه ایجاد کردن خیانت است. این بعد مهمی است و ابعاد گوناگونی دارد که باید به آن توجه کرد.

جهت مشاهده ویدیو سخنرانی مهم و کامل شهید سردار سلیمانی کلیک کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *