کمپین بین المللی دعا فقط برای یک نفر با تولیدات رسانه ای در زمینه ی ترویج فرهنگ مهدویت و انتظار فعالیت میکند

امروز : جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

دولت کریمه امام زمان (عج)/ قسمت دوازدهم

دولت کریمه امام زمان (عج)/ قسمت دوازدهم

در جلسه قبل ما روی این موضوع بحث کردیم که کفر شیطان از قبل بود، شیطان این کفر و نفاق را از قبل داشت و در هنگامی که خدا می خواست آزمایش بکند محلی برای آزمایش پیش آورد که همان سجده کردن بود کفرش آشکار شد. و عرض کردیم این سنت خداست که زمینه های امتحان را فراهم می کند تا افراد لایق از افراد نالایق مشخص بشوند.
حالا متوجه می شویم این هشدارهای مهمی که اهل بیت ما در روایات دادند که قسم یاد کردند اهل بیت با لام تأکید افعال و با نون تأکید افعال را همراه کردند، که هم لام اول فعل و هم نون مشدد آخر فعل نون تأکید است. یعنی قطعا قطعا شما آزمایش می شوید، قطعا قطعا شما غربال می شوید. اینها روایات ماست که خدا محلی برای آزمایش در زمان غیبت پیش می آورد که ببیند این شیعه ای که ادعا می کند، واقعا یار امام زمان (عج) هست یانه؟
حالا این آزمایش برای بعضی ها آزمایش جانی است برای بعضی ها آزمایش «نَقْصٍ منَ الاولاد» هست در فرزندانش، در فرزند آوری، مرگ فرزندان و عزیزان.. و برای بعضی ها «نَقْصٍ مِّنَ الْأَمْوال» از بین رفتن مال ها و دیگر چیزها.. این آزمایشات در زمان غیبت بیخود و بی جهت نیست، آزمایش شیعه است غربال شیعه در هنگام غیبت است،
برای چی..؟
برای اینکه امام زمان وقتی ظهور کرد با یاران خالص به جنگ برود، نه مثل یاران کوفی امام حسین (ع) که هجده هزار نفر نامه نوشتند به امام و موقع کار وزار ۷۲ نفر بیشتر یار حضرت نبودند. (حالا آمار بالا و پایین هم هست) چرا هجده هزار نفر نتوانستند یاری کنند؟ چون یار خالص نبودند. اما امام زمان از این خبرها نیست که به العجل العجل های من و شما نگاه کند، نخیر!
امام زمـان به باطن ما نگاه می کند، نگاه می کند که کدام شیعه، شیعه ی واقعی است و کدام سرباز، سرباز واقعی است و بعد به سمت او می آید و او را انتخاب می کند. هر وقت آنها به تعداد مشخص رسیدند قیام و ظهور می کند. این امتحانهای زمان غیبت را جدی بگیریم که مثل شیطان نشویم که منافق بوده باشیم کافر بوده باشیم و در این آزمایشات نفاق و آن نیت غلطی که داشتیم را بروز بدهیم و باعث شرمساری اهل بیت بشویم.
اما این اهل بیت بزرگوار این قدر من و شما را دوست دارند با آنکه هشدار دادند به امتحانهای زمان غیبت اما راه فرار را هم گذاشتند، راه نجات را هم گذاشتند. اهل بیت دستور دادند دعای غریق بخوانید «یا اللهُ یا رَحْمنُ یا رَحِیم یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِک» دعای معرفت «اَللّٰهُمَّ عَرِّفنیِ نَفْسَکَ..» را بخوانید توسل دائمی به محضر امام زمان داشته باشیم که اگر ما اینها را بتوانیم ملکه بکنیم و انجامش بدهیم می توانیم از این فتنه های آخرالزمان رهایی پیدا بکنیم و اسیر این فتنه ها نشویم.
«گرت هواست که معشوق نگسلد پیوند نگه دار سر رشته تا نگه دارد» اگر می خواهی امام زمان تو را رها نکند تو هم امام زمان را رها نکن که اگر تو رها نکنی امام هیچ وقت رهایت نمی کند. مگر اینکه خودت بخواهی دستت را از دستان امام زمان بکشی بیرون و خودت بخواهی راه کج بروی «إِمَّا شَاکِراً وَ إِمَّا کَفُورا» [۳/انسان] شیطان در این راه قطعا با تمام توان و لشکر پا به میدان گذاشته در این راه منحرف کردن من و شما در زمان غیبت، قطعا با تمام توان و لشکرش!
این راه امام زمان راه سختی است. راهی که بخواهد به ظهور منتهی بشود راه سختی است اما استقامت در این راه سخت تر است. شیطان از دستور خدا سر باز زد انجامش نداد سجده نکرد دلیل آورد برای سجده نکردنش که «أَنَا خَیْرٌ مِنْهُ خَلَقْتَنِی مِنْ نار وَ خَلَقْتَهُ مِنْ طِین» خدایا من دلیل دارم برای سجده نکردنم، دلیل من این است که من از آتش هستم و آدم از خاک هست، من برترم او پایین تر است!
یادمان باشد همیشه برای کارهای اشتباه دلیل و توجیه هم آورده می شود. اصلا آن کسی که کار اشتباهی انجام بدهد و دارد دلیل می آورد و توجیه می کند در حالت کلی می توانیم بگوییم کارش را آنچنان اشتباه نمی داند، چون اگر بداند اشتباه هست معذرت می خواهد اظهار پشیمانی می کند، نه اینکه توجیه بکند خیلی مهم است.
توجیه کردن برای کارهای بد، اولین کسی که این توجیه را کرد خود شیطان بود. شیطان نژاد پرستی کرد. اولیـن نژاد پرست تاریخ شیطان است که گفت من از آتشم و او از خاک.
یک نکته خیلی جالب بگویم، شیطان قبل از ما در این عالم بود با تجربه تر از من و شما هم هست. اتفاقا شیطان خدا را از من و شما بهتر می شناسد، هم دنیا را بهتر می شناسد، هم مردم دنیا را بهتر می شناسد، هم راههای گول زدند را خوب و بهتر از من و شما می شناسد استادی قوی هست.
پس دشمن شناسی کاملا نیاز است تا بدانیم شیطان ما را از چه راههایی می خواهد گمراه بکند و تأسف شدید می خورم برای آنهایی که فقط از اسلام غلغل الفاظ عربی اش را بلد هستند و عبادات مغز و پوچ و بی هسته! فقط بلد هستند بنشینند نماز و ‌قرآن و روزه! ولی بدون هیچ معرفتی، بدون هیچ علمی و بدون هیچ کاری برای اهل بیتی! بدون اینکه خوب دشمن را بشناسند، بدون اینکه خوب خدا و امام زمانشان را بشناسند.
امام حسین (ع) میفرمایند؛
معرفت الله یعنی شناخت امام زمانت و اطاعت از او. ای کاش بفهمند آنهایی که به جایی اینکه دنبال دشمن شناسی بروند، به جای اینکه دنبال امام شناسی بروند فقط سرشان را در قرآن گذاشتند و قرآن و نماز می خوانند.
عبادتی که در آن معرفت نباشد آن عبادت را حواسمان باشد که مورد قبول خدا نیست. «مَنْ ماتَ وَلَمْ یَعْرِفْ إمامَ زَمانِهِ مَاتَ مِیتَهً جَاهِلِیَّه» پس این را فراموش نکنیم که هم دین نیاز است، هم امام زمان شناسی نیاز است هم شیطان شناسی.
شیطان نژاد پرستی کرد و سقوط کرد. در بحث نژاد پرستی شیطان بر ماده خلقت خودش تأکید کرد، خیلی جالب است اتفاقا در همین عالم هم در همین دنیا همه مستکبرین، همه استکبارها اصالت ماده را قبول دارند، به قولی مادی گرا هستند، هر بلایی که امروز هست از سر نژاد پرستی است. هر بلایی که ما داریم امروز می بینیم در جهان نازل می شود از سر نژاد پرستی و‌ بت پرستی است‌.
رژیم کودک کش و آدم کش و جنایتکار صهیونیست از سر نژاد پرستی اینکار را می کنند که یهود قوم برتر است و متأسفانه دشمن کار را به جایی رساند و الان کار به جایی رسیده که جوانان امروزی ما نسل آریایی را برتر می دانند شعارهای نژاد پرستانه می دهند ما آریایی هستیم عرب نمی پرستیم، کار به اینجا رسید.
شیطان صفت خودش که نژاد پرستی بود و باعث بدبختی او‌ شد، دارد این صفت را به مردم این عالم منتقل می کند که مردم این عالم هم با همین صفت نژاد پرستی از رحمت خدا دور بشوند.

استاد عبادی

ادامه …

قسمت یازدهم


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *