کمپین بین المللی دعا فقط برای یک نفر با تولیدات رسانه ای در زمینه ی ترویج فرهنگ مهدویت و انتظار فعالیت میکند

امروز : شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

اسلحه آخرالزمان/قسمت ششم/ رجعت یاران امام مهدی (عج)

اسلحه آخرالزمان/قسمت ششم/ رجعت یاران امام مهدی (عج)

رجعت یاران امام مهدی (عج)

حضرت امیرالمومنین علیه السلام می فرمایند: چون مردی از فرزندانم ظهور کند چنان گشایشی در کار مردم ایجاد می شود که حتی مردگان به دیدار یکدیگر رفته و ظهورش را به همدیگر بشارت و مژده می دهند.(۱) .
رجعت معجزه ای است که از طرف خداوند متعال به جمعی از بندگان خاص خداوند که سال‌ها و قرن‌ها پیش با اعمالشان در انتظار ظهور حضرت مهدی علیه السلام بوده و دیده از جهان فرو بستند عنایت شده که با شمشیر هایشان به یاری حضرت باز می‌گردند و تجلی قدرت خداوند را در دولت حضرت مهدی علیه السلام می بینند و در دعای عهد می خوانیم:
اللّٰهُمَّ إِنْ حالَ بَیْنِی وَبَیْنَهُ الْمَوْتُ الَّذِی جَعَلْتَهُ عَلَىٰ عِبادِکَ حَتْماً مَقْضِیّاً فَأَخْرِجْنِی مِنْ قَبْرِی مُؤْتَزِراً کَفَنِی، شاهِراً سَیْفِی، مُجَرِّداً قَناتِی، مُلَبِّیاً دَعْوَهَ الدَّاعِی فِی الْحاضِرِ وَالْبادِی(فرازی از دعای عهد)
یعنی: پروردگارا اگر میان من و او، مر گ که بر تمام بندگانت قضای حتمی قرارداده ای جدایی افکند، پس مرا از قبر برانگیز در حالی که کفن خود را به کمر بسته باشم و شمشیر کشیده و نیزه برافراشته لبیک گویان دعوتش را که بر تمام مردم شهر و دیار عالم لازم ا لاجابه است اجابت کنم.
امام صادق علیه السلام فرمود: ابوبصیر، هرگاه قائم ما قیام کرد ،خداوند گروهی از شیعیان ما را که شمشیر به دوش دارند، از قبرهایشان برانگیخته و به سوی قائم می فرستد. چون خبر رجعت به جمعی از شیعیان می رسد به یکدیگر می گویند فلانی و فلانی و فلانی از قبر های خود بیرون آمده و هم اکنون با قائم هستند .وقتی این خبر به گوش دشمن می رسد، می گویند ای جماعت شیعه! چقدر شما دروغگو هستید، در این حکومت هم دروغ می گویید، نه ! به خدا قسم این اشخاص زنده نشده اند و تا روز قیامت زنده شوند .(۲).
از جمله این بزرگان ، شهدای مشهد اردهال می باشند. طبق مشاهده آیت الله مرعشی نجفی(ره) همگی با بدن های سالم و شمشیر هایی در کنارشان در تابوت های سالم انشاالله آماده رجعت و خدمت به حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه) می باشد .اردهال جایگاهی است که حضرت امیرالمومنین علیه السلام بعد از جنگ جمل، وقتی به پیروزی رسید و از بصره خارج شد خطبه ای ایراد فرمود به این مضمون :سید حسنی صاحب طبرستان خروج کند با انبوهی اسب سواران و پیادگان و تا نیشابور بیاید و آن را فتح کند و پس از آن به جانب اصفهان و قم آید و سپس بین او با اهل قم جنگی رخ می دهد که در آن خلق بسیار کشته شوند و مردم قم به کوهی که به آن اردهال گویند پناه ببرند.(۳).
مفضل بن عمر می گوید: در خدمت امام صادق علیه السلام صحبت از ولی عصر شد و از افرادی که عاشقانه انتظار ظهور ایشان را می کشند و پیش از رسیدن به چنین سعادتی از دنیا می روند گفتگو شد ، فرمودند :هنگامی که حضرت ولی عصر ظهور کنند ،مامورین الهی در قبر با اشخاص مومن تماس می گیرند و به آنها می گویند ای بنده خدا! مولایت ظهور کرده است ،اگر می خواهی به او بپیوندی آزاد هستی، و اگر بخواهی در نعمت های الهی متنعم بمانی باز هم آزاد هستی.(۴) .

—————————————————-
۱-( عقدالدرر، ص ۱۹۵، باب ۷)
۲-(مهدی موعود ،ص ۱۲ ۱۲)
۳-( بحارالانوار، ج۶۰ ص ۲۱۵)
۴-( بحارالانوار، ج ۵۳ ،ص ۳۲)و ( تفسیر برهان، ج۳، ص ۲۳۹).

گردآورنده :::: ولی الله  اسفندیاری

ادامه …
قسمت پنجم


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *