کمپین بین المللی دعا فقط برای یک نفر با تولیدات رسانه ای در زمینه ی ترویج فرهنگ مهدویت و انتظار فعالیت میکند

امروز : شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

اسلحه آخرالزمان – قسمت چهارم

اسلحه آخرالزمان – قسمت چهارم

“عصا” اسلحه الهی
حضرت موسی علیه السلام در مواجهه با ساحران فرعون، وقتی عصای خود را به زمین افکند، به صورت اژدهای بزرگی در آمد و رو به ساحران نهاد و کلیه طناب ها و چوبهایشان را که به صورت مار و اژدها و عقرب در آمد‌ه بودند به یکباره همه آنها را بلعید و خورد و درختان و سنگ‌های سر راهش را خرد کرد و از بین برد به طوری که صدای وحشتناک آن اضطراب ووحشتی در دل دشمنان پدید آورد و جمعیت انبوهی هلاک و راهی جهنم گردیدند، سپس اژدها به سمت فرعون حرکت نمود. دهان او چون مناره کوهی به نظر آمد و قصر فرعون را با آن عظمت در دهان خود قرار داد و غرید و منتظر اشاره  و امر موسی علیه السلام بود تا قصر او را با کلیه ساکنانش هلاک نماید، فریاد فرعون بلند شد !که یا موسی! الامان الامان! خود را از تخت به پای موسی انداخت و چون چنین کرد موسی علیه‌السلام اجازه بلعیدن قصرو ساکنانش را نداد.(۱) (تاریخ انبیا ص ۲۸۱ )
طبق روایات اهل بیت علیهم السلام عصای موسی علیه السلام در دست حضرت صاحب الامر میباشد و از دیگر خصوصیات این عصا این است که هر وقت حجت خدا اراده کند ،سبز شده و درخت می شود و هرگونه میوه‌ای بخواهند می دهد به همین دلیل است که سید حسنی وقتی در کوفه به حضرت صاحب الامر عجل الله تعالی فرجه می‌رسد برای اتمام حجت یارانش  عصا را از حضرت مهدی طلب می‌کند ،سپس سید حسنی آن را بر روی سنگی  گذاشته بلافاصله آن عصا سنگ را شکافته و سبز میشود. و این عصایکی از نشانه های قدرت حضرت مهدی میباشد.
یکی دیگر از نشانه های قدرت حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه) سنگ حضرت موسی علیه السلام می باشد که آن از مواریث انبیا و در  نزد حضرت صاحب الامر است و با اینکه به اندازه یک بار شتر بیشتر نیست ولی یک انبار و خزینه تدارک شده بی حد و اندازه‌ای است که برای حضرت، مایحتاج تمام لشکر او را از خوردنی ها و نوشیدنی ها تامین می کند. حتی حضرت صادق علیه السلام فرمود که حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه) در وقت حرکت با لشکر بزرگش به سمت عراق به منادی خود می فرماید تا به همه لشکر اعلام کند که کسی از خوردنی ها و نوشیدنی ها چیزی به همراه خود بر ندارد که بعضی از لشکریان با تعجب به همدیگر می گویند نکند از گرسنگی و تشنگی بین راه تلف شویم اما حضرت از آن سنگ به اراده ی خدا وندشیر و عسل و آب گوارا می جوشاند و به همه یارانش می دهد. و در بعضی از روایات فرمودند هر کدام از یاران حضرت صاحب الامر هر چه اراده کنند از آن سنگ برایش فراهم می شود(۱)(وافی ج۲ص۱۱۲وکافی ج۱ص۲۳۱).
بنابراین همان خدایی که قوم نوح را بر اثر طوفان هلاک  کردو حضرت ابراهیم را از آتش نمرودیان نجات بخشید و حضرت اسماعیل را از زیر تیغ برنده نجات دادو گلویش را نبرید و قوم لوط را به زمین فرو برد و همان خدایی که حضرت یوسف را از قعر چاه نجات داد و به عزیزی و پادشاهی رساند و به آغوش حضرت یعقوب بازگرداند. همان پروردگاری که حضرت ایوب را پس از سالها رنج و بیماری حیات دوباره ای بخشید و همان خالق توانایی که قوم فرعون را به دست ولی خود حضرت موسی در دریا هلاک نمود و به حضرت خضر و الیاس آب زندگانی داد و به حضرت سلیمان سلطنت بخشید و همان خدایی که حضرت یونس را در دل دریا در شکم ماهی حفظ کرد و زندگی اش را به او بازگرداند و حضرت عیسی را به آسمان بالا برد لشکر ابرهه را با پرندگانی نابود نمود و همان خدایی که اصحاب کهف   را ۳۰۹ سال در غار مهرخاموشی زد و سپس بیدارشان نمود و حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله رادر غار از دید دشمنان مخفی کرد، پس می‌تواند همه خلایق هستی را در راستای همان هدف مقدس و الهی که رسالت حجت خداو تحقق وعده الهی و برپایی عدالت جهانی است به خدمت حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه بگمارد.
در روایات آمده است که یکی از القاب حضرت مهدیمبدأ الایات “است و این بدان دلیل است که بیشترین معجزات به دست مبارک ایشان از آغاز ظهور تا پایان دوران حکومت ،محقق خواهد شد وکلیه معجزات  ذکرشده انبیاء گذشته و ابزارهایی که از آن بهره می بردند از جمله عصای حضرت موسی و غیره در دست  ایشان می باشد، و همچنین معجزات بزرگتری را دارا می باشند. چرا که ایشان وعده الهی و برپاکننده حکومت عدل و آخرین حجت خداوند بر روی زمین است و مورد حمایت تمام و کمال خداوند تا پیروزی نهایی و برپایی عدالت در کل جهان می باشد و به همین دلیل ،خداوند برای هیچ یک از انبیا و رسول خود، تا این حد معجزات زمینی و آسمانی قرار نداده است.

گردآورنده :::: ولی الله  اسفندیاری

ادامه ….
قسمت سوم 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *