کمپین بین المللی دعا فقط برای یک نفر با تولیدات رسانه ای در زمینه ی ترویج فرهنگ مهدویت و انتظار فعالیت میکند

امروز : شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

اسلحه آخر الزمان – قسمت سوم

اسلحه آخر الزمان – قسمت سوم

“خشک شدن رود نیل “امر الهی
براثرکفران نعمت فرعونیان، رود نیل خشک شد و مردم از شدت تشنگی و بی آبی درمانده شدند سپس وارد قصر فرعون گردیدند و در کمال جدیت گفتند:ای فرعون ،تو که دعوی خدایی می کنی عجب خدایی هستی که آب رود نیل ما را خشک کردی ،یا فکر آب باش، یا دیگر به خدایی تو معتقد نخواهیم بود. فرعون وقتی چنین دید بروید ابتدای رود نیل و منتظر بمانید. و مردم به آنجا رفتند و تجمع کردند و فرعون با کالسکه از کنار جمعیت گذشت ،وارد حفره‌ای که به سرچشمه رود نیل نزدیک بود شد ،سر به سجده نهاد و گفت بارالها همه میدانند خدای یکتای بی همتا تویی، من خدای ناحق هستم ،به حق مقربان درگاه مرا مقابل این خلایق رسوا و بی آبرو نساز .مردم آب ندارند، اگر من مقصرم حیوانات که بی گناهند. باران رحمتت را بر ما ارزانی فرما.
فرعون در حال سجده و راز و نیاز بود که غرش ابر ها بلند شد و رحمت و شفقت الهی نازل شد و باران شروع به باریدن گرفت ورود ورود نیل طغیان نمود و مملو از آب گردید .فرعون به جای اینکه  به وحدانیت خدا گواهی دهد با گستاخی گفت:ای مردم،پر شدن رود نیل  از قدرت من است.
پس از آن که فرعون نزول باران را از جانب خود دانست ،جبرئیل به صورت ناشناس نزد او آمد و گفت ای فرعون،تو فرمانروای کشور مصر هستی ،شکایتی دارم به فریادم برس ،فرعون پرسید شکایت تو چیست ؟گفت :غلامی دارم که او را مسلط و فرمانروا بر سر غلامان دیگر نموده و همه کلیدهای خزائن خود را به او دادم و او را صاحب اختیار نمودم .حال،او بر من مسلط شده است. فرعون گفت بدبنده ای است اگر به دست من افتد او را در دریا غرق و هلاک می کنم .جبرئیل گفت: ای سلطان، در این باره حکمی صادر فرمایید، فرعون گفتار خود را نوشت و به جبرئیل داد .وقتی حضرت موسی علیه السلام به همراه هارون و بنی اسرائیل به طرف رود نیل حرکت کردند ،سپاهیان فرعون آنها را تعقیب  نموده و به دنبال موسی و هارون و همراهان  روانه شدند، در کنار رود نیل  به حضرت  موسی علیه السلام خطاب رسید، عصا را به رود نیل بزن، وقتی عصا را به رود نیل زد  آبها فوراً کنار رفتند و موسی ولشکریانش وارد آب شدند و از رود نیل که به صورت خیابان درآمده بود گذشتند و سپس فرعون با لشکریانش وارد رود نیل شدند که جبرئیل آمد و آن نامه را که خود فرعون نوشته بود به او ارائه داد.فرعون درآن  موقع ،طوفان و حرکت آب را ملاحظه کرد و متوجه شد که عذاب  خدا رسیده است. ولی تا فرعون خواست  اظهار ندامت کند کار از کار گذشته بود،جبرئیل  مقداری لجن رود نیل را برداشت و محکم به دهان او زد و فرعون و قومش غرق و هلاک شدند.(۱) (تاریخ انبیا :صفحه ۲۸۵- ۲۸۱)
لطف حق با تو مداراها کند     چون که از حد بگذرد رسوا کند
براستی، یادآوری چنین داستان‌ها و هشدارهایی که در آنها خداوند بارها با اراده خود، قدرت ولیش را برای فرعونیان نشان داده است ،چه پیامی را برای بشریت به دنبال دارد؟
بنابراین خداوند متعال همه متکبرین و حاکمان ستمگر و مردمان نادان و سرکش را در طول قرن های گذشته به نوعی مورد خشم و غضب و مواخذه خود قرار داده است تا عبرتی برای آیندگان باشد. به همین دلیل در این داستان‌ها ،خداوند گاهی با طوفان و گاهی با ملخ و همچنین با شپش و قورباغه و آلوده شدن آب و خشک شدن رود نیل و غیره متذکر گردیده که اطاعت نکردن حاکمان و مردمان هر زمانی از خدا و ولی خدا موجب عذاب و بلایای آسمانی و زمینی و امراض سخت و ناشناخته خواهد شد که بشر از درمان آن عاجز و ناتوان خواهد بود.

گردآورنده :::: ولی الله  اسفندیاری
ادامه…

قسمت دوم


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *