کمپین بین المللی دعا فقط برای یک نفر با تولیدات رسانه ای در زمینه ی ترویج فرهنگ مهدویت و انتظار فعالیت میکند

امروز : شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

خواسته و حاجت های امام عصر«عجّل اللَّه فرجه»

خواسته و حاجت های امام عصر«عجّل اللَّه فرجه»

چگونه امام زمان را یاری کنیم؟

مقدارى از حاجت هاى امام زمان علیه السلام در دعاهاى مخصوص به آن حضرت بیان گردیده است. چون دعاهایى که هر کسى دارد بیان خواسته هاى اوست. چرا که خداوند دوست دارد انسان‌ها حاجت هایشان را به پروردگارشان عرضه بدارند.
خداوند به حضرت موسى علیه السلام خطاب نمود که هر نیازى دارى از من بخواه، حتى علوفه گوسفند و نمک غذاى خود را از من بخواه.
لذا از دعاها مى توان فهمید که حاجت امام زمان علیه السلام چیست.
یک قسمت از حوائج، مخصوص به زمان ظهور است.قسمتى دیگر از حوائج مربوط به زمان غیبت است و مقدارى نیز به زمان ظهور یا غیبت اختصاص ندارد و همیشه خواسته شده است.
از جمله دعاى حضرت است که: «اللَّهُمَّ ارْزُقنَا تَوفیقَ الطَّاعَه وَبُعْدَ المَعصِیَه وَصِدقَ النِّیَه و عِرْفَانَ الحُرْمَه وَاَکرِمنَا بِالهُدَى وَالاستِقَامَه… ». ( این‌ها حوائج امام زمان علیه السلام است. آیا فقط خواندن این دعاها کافى است یا باید در تحقق آن خواسته‌ها سعى و تلاش نمود؟!
امام عصرعلیه السلام براى ما توفیق طاعت و فرمانبردارى از دستورهاى الهى و دورى از گناه و نافرمانى و نیّت صادقانه و پایدارى در مسیر هدایت و راستگویى و درستکارى و… را مى خواهد، سعى کنیم آن گونه باشیم که خواسته و آرزوى اوست.
یا دعاى ماه مبارک رمضان: «اللّهُمَّ أَدخِلْ عَلى اَهلِ القُبُورِ السُّرُورِ... البته تحقق نهایى آن در زمان ظهور است اما حال که در زمان غیبت هستیم نسبت به گرفتارى مسلمانان باید بى اعتنایى نمود؟
یارى کردن مسلمانان در واقع سرعت گرفتن به قضاء حاجت امام زمان «عجّل اللَّه فرجه» است.
از همه مهم تر سعى و تلاش در امر دولت کریمه آن حضرت علیه السلام است که در دعاى افتتاح حضرت خواسته هایش را این گونه بیان مى کند: «اللَّهُمَّ اِنَّا نَرغَبُ اِلَیکَ فِی دَولَه کَریمه تُعِزُّ بِهَا الإسلامَ وَاَهلَهُ وَتُذِلُّ بِهَا النِّفَاقَ وَاَهلَهُ وَتَجعَلُنَا فِیهَا مِنَ الدُّعَاه اِلى طَاعَتِکَ وَالقَادَه اِلى سَبیلِکَ وَتَرزُقُنَا بِهَا کَرامَه الدُّنیَا وَالاخِرَه؛خداوندا! در حقیقت، ما مشتاق دولت کریمه اى هستیم که به وسیله آن اسلام و اهل اسلام را به عزّت و سربلندى رسانى و نفاق و منافقان را خوار و زبون سازى و در آن دولت گرامى ما را از جمله دعوتگران به سوى فرمانبریت و راهبران به مسیر هدایتت قرار دهى و بدین وسیله کرامت دنیا و آخرت را به ما روزى فرمایى».
لذا مهم ترین کار براى برآوردن حاجت آن حضرت علیه السلام فراهم کردن مقدمات ظهور آن سرور است. عملى که مى تواند مقدمات ظهور را فراهم کند تقوا و ترک محرمات و انجام واجبات و مستحبات و نیز خواندن زیارت عاشورا و گریه کردن براى امام حسین علیه السلام است که یکى از حوائج امام زمان علیه السلام خونخواهى براى جدّ غریبش حسین علیه السلام و ما در زیارت عاشورا مى خواهیم که جزء کسانى باشیم که به خونخواهى سیّد الشهدا برخیزیم. «أَنْ یَرزُقَنِی طَلَبَ ثَارِکُم مَعَ اِمَامٍ هُدًى ظَاهِرٍ نَاطِقٍ ِ بِالحَق مِنکُم»
امیدواریم خداوند ما را در شمار سرعت گیرندگان در قضاء حوائج امام زمان علیه السلام قرار بدهد.
در عصر حضور ائمه اطهار علیهم السلام افرادى بودند که اهتمام زیادى داشتند که حوائج امام علیه السلام را برآورده سازند.

✍️سیدمهدی حائری واصلی

ادامه…

قسمت چهارم


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *