کمپین بین المللی دعا فقط برای یک نفر با تولیدات رسانه ای در زمینه ی ترویج فرهنگ مهدویت و انتظار فعالیت میکند

امروز : جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

کتاب اسلحه آخر الزمان – قسمت اول

کتاب اسلحه آخر الزمان – قسمت اول

مقدمه
در این زمان ، صحبت از حکومت عدل جهانی توسط منجی آخر الزمان در ادیان مختلف جهان مطرح است . اما سوال مهمی که از گذشته تا به امروز در ذهن بشریت بی جواب مانده این است ، هم اکنون که حاکمان دنیا به پیشرفته ترین تجهیزات و ادوات جنگی مانند انواع بمب های شیمیایی ، موشک های مخرب و غیره را برای از بین بردن انسان ها و نابودی بشریت در اختیار دارند ، اکنون ، سلاح آخرین ذخیره الهی ، حضرت بقیه الله الاعظم ( عج الله تعالی فرجه ) برای مقابله با این تجهیزات پیشرفته در جنگ آخر الزمان چگونه خواهد بود؟
واضح است خداوند برای برقراری حکومت عدل جهانی ، حجت خود را یاری می کند و به تمامی موجودات عالم دستور می فرماید که حجتش را برای امر عظیم رسالت اجابت کنند . در این میان ، اولین کسی که دعوت حضرت قائم ( عجل الله تعالی فرجه ) را اجابت می کند مقرب ترین ملک ، فرشته وحی 《 حضرت جبرئیل علیه السلام 》 است ، که بصورت پرنده ی سفیدی از آسمان فرود می آید و با حضرت بیعت می کند ، آنگاه یک پای خود را در خانه خدا در کعبه و پای دیگر را در بیت المقدس می گذارد و با صدای رسا و فصیح بطوری که تمامی مردم جهان بشنوند می گوید: 《وَ قُل جاءَ الحَقُّ وَ زَهَقَ الباطِلُ اِنَّ الباطِلَ کانَ زَهُوقا》*
(بگو حق آمد و باطل نابود شد ، قطعا باطل نابود شدنی است ). سوره اسراء ؛ آیه ۸۱
سپس از انس و جن و همه موجودات عالم از جامدات و نباتات اعم از پرندگان ، خزندگان ، درندگان ، درختان ، سنگ ها ، کوه ها ، دریاها ، ابرها ، باد ها ، باران ها  و غیره ندای حق را لبیک می گویند ، که به عنوان سرباز و فرمانبردار حضرت حجت ( عج ) و در خدمت ایشان برای تحقق وعده الهی که برپایی حکومت عدل جهانی است حاضر می شوند ، بطوری که هر دستوری که از سوی حضرت به آنها داده شود به نحو احسن اطاعت و انجام وظیفه خواهند نمود.
همانا خداوند در این آیه شریفه می فرماید :《 یُسَبِّحُ لِله ما فِی السَّماواتِ و َ ما فِی الاَرضِ المَلِکِ القُدُّوسِ العَزیزِ الحَکیم*
( آنچه در آسمان ها و زمین است همه به تسبیح و ستایش خداوند که پادشاهی منزه ، مقتدر و حکیم است مشغولند ) سوره جمعه ؛ آیه ۱.
در چنین شرایطی که تمامی موجودات عالم گوش به فرمان حجت خدا هستند ،آیا دیگر نیازی به استفاده از ابزارهای پیشرفته جنگی ساخته ی دست بشرخواهدبود؟
انسانها، با استفاده از هوش و استعدادی که خداوند در آنها قرار داده است دست به اختراع و ساخت ابزارهای مخرب می زنند که بواسطه آنها بتوانند همه ملت ها ومنابع وذخایر دنیا را تحت تسلط خویش در بیاورند اما چون هدف و خواسته هایشان الهی وبه اذن پروردگارنیست،موجودات به فرمان آنها نیستند،پس به دلیل ناچیزبودن توان مخلوق در مقابل قدرت خالق،عاجزودر برابراراده حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه) نیز که مظهر قدرت خداوندی می باشد درمانده وناتوان بوده وشکست خواهند خورد.
وقتی وعده خداوند متعال فرا رسد او با معجزات خود پیروزی وانجام رسالت حجت خود را رقم می زند. در آن زمان دیگر کسی قادر به مبارزه با نیروواراده الهی ویا شکست او نمی باشد .چون وعده الهی است،خداوند نگهبان ،حامی وحافظ حجت خود خواهد بود ،در بسیاری از آیات واحادیث آمده است که خداوند از مخلوقاتش در این عالم برای یاری انبیاء و اوصیاء استفاده نموده است .مانند عصای حضرت موسی (ع) که تبدیل به اژدها شد و فرعون و فرعونیان را مغلوب کرد وهمچنین با حیواناتی چون قورباغه،پشه وغیره لشکر فرعون را شکست داد ویا با ابابیل لشکر ابرهه را نابود کرد تا برای مردم آ خر الزمان پند وعبرتی باشد .”دست خدا بالای همه دستهاست”.”ید الله فوق ایدیهم“.
شیخ صدوق در علل الشرایع وعیون اخبار الرضااز اباصلت هروی نقل می کند که امام رضا(ع) از جد بزرگوارش پیغمبر اکرم (ص) روایت می کند:
خداوند،قسم یاد کرده:(به عزت وجلالم قسم،دین خودرا به وسیله حجت واولیاءخویش،بر همه بشر غالب وکلمه خود را به وسیله انها بلند می کنم و به دست آخرین فرستاده ی خود، زمین را از وجود ظالمان و ستمگران پاک می کنم وسلطنت شرق وغرب را به او می دهم وبادهارا در اختیاراو گذارم و ابرهای سخت را برای او رام می گردانم ،و درراه آسمان بالا می برم وبا لشکرخود نصرت می دهم وبه وسیله فرشتگانم کمک می کنم تا دعوت مرا به همگان ابلاغ وبندگان را بر عقیده توحید من گرد آورد،آنگاه حکومت او را طولانی می گردانم و روزگاردولتش را در میان دوستانم تا قیامت بر پا می دارم .”در نتیجه برقراری حکومت عدل جهانی بوسیله حضرت مهدی(عج) با اراده خداوند صورت خواهد گرفت. زمان برقراری دولت کریمه آل محمد (ص) زمان رسیدن وعده خداست که بعد از پر شدن ظلم در دنیا،به آن پایان داده وعدالت جهانی را در سرتاسر عالم جاری می گرداند . حضرت صاحب الامر ویارانشان از ابتدای قیام تا برقراری دولت عدل به احدی ظلم نخواهند کرد ،در حالیکه در طول تاریخ ،حاکمان ودولت های باطل هر گونه ظلمی را بر مردم روا دانسته وموجب بی عدالتی بسیار بین مردم گردیده اند .نمونه آن جنگهایی است که در دنیا بین حاکمان ظالم اتفاق افتاده ومردم قربانی تکبر وقدرت طلبی و کشور گشایی های آنها گردیده اند. ودنیا تا زمان برقراری دولت حق،که پایان همه دولتهاست همچنان دستخوش ظلم وناعدالتی خواهد بود وبشر،همچنان با پیشرفت در زمینه نظامی دست به اختراع وساخت سلاحهای  گوناگون زده است وبا راه انداختن جنگ های نابرابر،ظلم برهمدیگررا می افزایند.
حال،چون استفاده از سلاح های ساخته دست بشر با اجرای عدالت جهانی سازگارنیست ،در ابتدای قیام حضرت مهدی (عج) به امر الهی ،تمام سلاح های روز دنیا قطعاً از کارخواهند افتاد واگر هم بنا باشد حضرت صاحب الامر(عج) در جنگ دشمنان پیروز شود باید به گونه ای باشد که به هیچ بی گناهی آسیب نرسد که  حضرت تنها با این نوع جنگیدن خود ،حق را از باطل جدا نموده ومدعیان کاذب را رسوا می کند وعجز وناتوانی همه طغیانگران عالم را در ظهور، آشکار خواهد کرد، چرا که آنها بخاطر غرور وتکبرشان مانند فرعون با ادعای خدایی کردن به دروغ، مدعی سروری عالم گردیدند وچون از اداره امور دنیا در سایه عدالت ومحبت عاجز وناتوان هستند،با استفاد از آن سلاحها سعی می کنند در دنیای رقابت وقدرت ،هر روز سلاح پیشرفته ومخرب تری را اختراع نموده وخشم خود را از طریق این سلاحها ی مرگبار به یکدیگرنشان دهند .وگاهی با یک‌ بمب هزاران بی گناه را به کام مرگ می کشانند. ولی  با برقراری دولت کریمه آل محمد (ص) دیگر ظلم دولت های باطل به وسیله این سلاحها به اتمام خواهد رسید و روش خداوند تبارک‌ وتعالی با اولیائش به گونه ای دیگر خواهد بود لذا برقراری حکومت عدل جهانی، با ابزارهایی  خواهد بود که هیچگاه در تصور حاکمان زمانه نخواهد گنجید. همانطور که خداوند در قرآن وزندگی انبیاء داستانهایی از نابودی حاکمان ظالم وسرکش در قرن های گذشته توسط مخلوقات کوچک خود ،سخن به میان آورده است، تا عبرتی باشد برای آیندگان ‌واین نکته رو یاد آور می شود که هیچ‌چیزی در مقابل قدرت واراده خداوند توان برابری ومقابله را ندارد ،هر چند تمامی مخلوقات عالم بخواهند در برابرحضرت بایستند، نمی توانند با حجت خدا مقابله نمایند چون قیام حضرت با اراده ودستور خداوندانجام می گیرد.
“پشه “مامور الهی
روزی نمرود حضرت ابراهیم (ع) را احضار نمود وگفت :مردم مملکت من چیزهایی که از خدای تو دیده اند به شک افتاده اند لذا من حاضرم با خدای تو مبارزه کنم، او را از بین ببرم و تو را هم نابود کنم و یا اینکه خود ازبین بروم وسلطنت را در دست تو وخدای تو بسپارم .
حضرت ابراهیم (ع) که به قدرت خالق خود ،اعتقاد ویقین داشت فرمود: من حرفی ندارم ،فردا روز جنگ تو با خدای من باشد.
نمرود قبول کرد وفردای آن روز لشکری با سواران در میدان جنگ حاضر کرد وخود او هم برای تماشا شرکت نمود ومنتظر بود که حضرت ابراهیم(ع) هم با لشکری فراوان آمده ودر مقابل آنها صف آرایی کند. در این هنگام ، حضرت ابراهیم (ع) با عصایی که در دست داشت به تنهایی وارد میدان جنگ شد .سپاهیان نمرود با مشاهده ی این صحنه به آن خندیدند و گفتند ابراهیم به تنهایی با عصایش می خواهد ما را شکست دهد!
حضرت ابراهیم علیه السلام در مقابل آنهمه سپاه مجهز و و مسلح نمرود ایستاد و باخدای خویش مناجات نمود و دفع لشکر نمرود را از خداوند قادر و متعال خواستار شد. سپس خداوند دعای حضرت ابراهیم علیه السلام را اجابت نمود. ناگهان دیدند هوا تاریک شد و ابر سیاهی بر سر آن ها سایه افکند و پشه های زیادی به گرد هم می چرخند، سپس آن پشه ها  به لشکر نمرود حمله کردند و چنان آنها را نیش زدند که  از بالای اسب بر روی زمین افتادند و طولی نکشید که همه فرار کردند. حتی نمرود هم فرار کرد و خود را به کاخ سلطنتی رساند و دستور داد تمامی درب ها و پنجره ها را ببندند‌، وقتی وارد اتاق خلوت خود شد، مشاهده کرد یک پشه به گرد سراو پر میزند،به غلامانش دستور داد آن را بکشند ولی تلاش آنها به جایی نرسید و در نهایت بر لب نمرود نشست و نیش سختی به او زد که سخت عصبانی شد و از جای برخاست و به کمک دیگران دنبال پشه می دوید تا آن را بکشد، ناگهان آن پشه از حفره بینی وارد سرش گردید و نیشی به مغز او زد که صدای ناله اش بلند شد و بعد از آن هرچه اطبا تلاش کردند که آن پشه را از مغز سرش خارج کنند موفق نشدند و آن پشه شب و روز  نمرود را آزار داده نمی ‌گذاشت آنی به خواب رود. خداوند نمرود را  که تمام سلطنت جهان تحت قدرت و سیطره او بود توسط یکی از کوچکترین مخلوقات خویش چنان بیمار کرد که شب و روز بر خود می پیچید و چاره ای نداشت تا اینکه دستور داد کاسه مسی بر سر و گذاشتند و با چکش بر روی آن بزنند تا شاید پشه مدت کوتاهی نمرود را آزار ندهد و مدت چهل سال بدین صورت زندگی کرد تا این که مامور چکش زدن بر روی کاسه خسته شد و در حالی که نمرود در خواب بود آهسته کاسه مسی را از سر او دور کرد و چکش را به شدت بر سر آن کافر فرود آورد که مغز نمرود متلاشی گردید و جان سپرد.
بنابراین با دریافت حقایق این داستان که نشانگر یک واقعیت انکارناپذیر می‌باشد ،به این باور می رسیم که وقتی یک ولی خدا با عصای خود به امر الهی به تنهایی با لشکر عظیم نمرود وارد میدان جنگ می شود ،نشانگر قدرت و عظمت خدا و ولی اوست .و این داستان، به همه ی انسانها یادآور شده و هشدار می دهد که هر کس در مقابل حجت خدا ،صف آرایی و دشمنی کند، شکست خورده و به نوعی مجازات خواهد شد همانطور که خداوند با مستجاب کردن  دعای حضرت ابراهیم علیه السلام لشکر نمرود را تار و مار کرد. و او را سالیان طولانی با ضعیف ترین مخلوق خود ،پشه مورد عذاب قرار داد.
(تاریخ انبیاء،ص۱۱۱_۱۱۰)

گردآورنده :::: ولی الله  اسفندیاری

ادامه 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *