کمپین بین المللی دعا فقط برای یک نفر با تولیدات رسانه ای در زمینه ی ترویج فرهنگ مهدویت و انتظار فعالیت میکند

امروز : یکشنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۲

حکومت مهدوی و دشمن شناسی قبل از ظهور

حکومت مهدوی و دشمن شناسی قبل از ظهور

دولــت کــریمه ی امام زمان عجل الله فرجه:

قرار داد رژی: ناصرالدین شاه در سفر سوم خودش به انگلیس رفت، در این سفر امتیاز توتون و تنباکو را به یک آدم انگلیسی به نام تالبوت داد و او هم به ایران آمد و شرکتی به نام شرکت رژی تأسیس کرد، با کمک سرمایه داران انگلیسی، انگلیسی که هیچ جایی نمی خوابد که زیرش آب برود. انگلیسی ها آمدند شرکت رژی را زدند هر جا مانعی دیدند با رشوه حلش کردند حتی به خود ناصرالدین شاه هم رشوه دادند.
پس آن زمان مجلس چکار می کرد؟ جوان عزیز آن زمان که ما مجلس نداشتیم مجلس بعد از مظفرالدین شاه آن زمان مشروطه بود که آمدند مشروطه خواستند و مجلس ایجاد شد، ما در زمان ناصرالدین شاه اصلا مجلس نداشتیم، استبداد محض بود. شاه  کسی را به عنوان صدر اعظم یا نخست وزیر انتخاب می کرد آن هم به کارهای کشور می رسید. مجلس کیلویی چند؟ قانون اساسی کیلویی چند؟
امتیاز توتون را در این سفر به تالبوت داد. پنجاه سال این امتیاز به تالبوت داده شد در دوران صدارت میرزا علی اصغر خان امین السلطان. پس امیرکبیر کو؟ امیرکبیر را قبلش انگلیسی ها و بهائی ها کشتند، این قدر نگویید امیر کبیر را ناصرالدین شاه کشت، ناصرالدین شاه دستورش را داد، تحریکش را چه کسی کرد؟ انگلیسی ها و بهائی ها.
آقا چرا مدام حرف بهائی ها را می زنید؟ تاریخ بخوانید.. امیرکبیر رئیس بهائی ها علی محمد باب را اعدام کرد. این بهائی ها کینه داشتند که امیرکبیر را به شهادت رساندند و در دوران صدارت میرزا علی اصغر خان امین السلطان این قرارداد بسته شد و الا اگر امیرکبیر بود اجازه نمی داد چنین کارهایی صورت بگیرد.
⁉️خب تالبوت چه تعهدی داده بود؟ هیچی، سالانه پانزده هزار پوند به همراه یک چهارم سود خالص را به شاه بدهد. پس بقیه چی؟ بقیه برای تالبوت است. شاه هم خرج سفر خارج می کرد. حدود دویست هزار نفر ایرانی کارشان کشت تولید توتون و تنباکو بود و از این راه درآمد کسب می کردند. وقتی امتیاز به تالبوت داد شد زندگی این دویست هزار نفر داشت نابود می شد‌، تولید داخل نابود می شد.
اگر سیـر تـاریخ را بیایی تطبیقی بررسی بکنی، نفوذ استعمار را بیایی بررسی بکنی می فهمی برای اینکه تحت سلطه در بیاورند دیگر کشورها را، ابتدا تولید داخل را نابود می کردند. شرکت رژی حدود دویست هزار کارمند وارد ایران کرد تا شرکت را بچرخانند.
در کنار این دویست هزارتا حدود صد هزار نفر هم مبلغ مسیحی وارد کشور شدند، در شهرها کلیسا ساختند. دختران ایرانی را به عنوان پرستار در بیمارستان ها استفاده می کردند و بعضی هایشان را وادار به بی حجابی می کردند. این یعنی نفوذ فرهنگ و تمدن غربی یعنی بدان وقتی دشمن می آید در کشور تو کارخانه می زند، سد می زند، فلان کار را می کند پشت سرش اهداف دیگری را هم دارد.
کم کم علما در قرارداد رژی به پا خواستند، گفتند قاعده نفی سبیل و فلان و فلان.. چون می دانستند تأسیس شرکت رژی تازه آغاز ماجراست.. «وَ لَنْ تَرْضَیٰ عَنْکَ الیَهُودُ وَ لا النَّصَاریٰ حَتَّی تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ» [۱۲۰/بقره] یا رسول الله حواست جمع باشد، یهودی و مسیحی هرگز از تو راضی نمی شوند مگر آنکه تو را به دین خودشان بیاورند.
علما در همان قرارداد رژی فهمیدن که ″هدف از بین بردن دین اسلام″ و استعمار بر ایران بود. علما اعتراضشان را علنی کردند. این جمله در گوش شما عزیزان فرو برود پای هیچ قرارداد استعماری را علما و مجتهدین امضاء نکردند.
⬅️در اصفهان آقا نجفی اصفهانی،
⬅️در شیراز علی اکبر فال اسیری،
⬅️در تهران شیخ فضل الله نوری،
⬅️و میرزا حسن آشتیانی نماینده میرزای شیرازی به پا خواستن، اعتراض کردند.
و سرانجام میرزای شیرازی رحمه الله علیه آن حکم معروف را داد که؛ ″امروز استعمال تنباکو بای نحو کان فی حکم محاربه با امام زمان (عج)″ اینجا علما به پا خواستن و جلوی قرارداد رژی و جلوی نفوذ استعمار را گرفتند.
چرا علما جلو آمدند⁉️
چون دشمن شناسی قوی بود. حضور عالمان و مجتهدین در صحنه باعث شد دشمن شناسی قوی ای در جامعه صورت بگیرد و جامعه دشمن خودش را بشناسد و این دشمن شناسی قوی باعث شد ایران تجزیه نشود، ایران استعمار انگلیس نشود‌.
این عدم تجزیه و بالا رفتن هوشیاری مردم باعث شد یک گام به جلو قدم برداریم برای ارزش فهم مرجعیت و علمای دین، که امام زمان (عج) می گوید در زمان غیبت به آنها رجوع کنید. باید اینها را در مهدویت تطبیقی بگوییم، باید نقش علما را در دین بگوییم. وقتی مردم ارزش مراجع را فهمیدن یک گام مهم بود به سمت ظهور.
چرا، چه ربطی به ظهور دارد؟ چون امام هادی (ع) می فرمایند اگر نبودن علمای ربانی در زمان غیبت که در مقابل توطئه ها و شبهات دشمن بایستند اسلام از بین می رفت و عده ی زیادی از مردم گمراه می شدند (نقل مضمون روایت را دارم می گویم) این است نقش علما! این قضیه باعث افزایش هوشیاری مردم شد.

استاد عبادی

ادامه دارد…
قسمت اول 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *