کمپین بین المللی دعا فقط برای یک نفر با تولیدات رسانه ای در زمینه ی ترویج فرهنگ مهدویت و انتظار فعالیت میکند

امروز : پنج شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲

دشمن شناسی قبل از ظهور

دشمن شناسی قبل از ظهور

دولــت کــریمه ی امام زمان عجل الله فرجه:

اهمیت این بحث ها بسیار مهم است، مقام معظم رهبری می فرمایند؛ امروز در دنیای اسلام مکلف هستیم وظیفه داریم دشمن شناسی بکنیم و تکلیف شناسی بکنیم و این را در حد اعلی برای جهان اسلام و مردم ایران تدارک ببینیم. پس دشمن را به مردم بشناسانیم، سپس تکلیفشان را هم به مردم بگوییم که دشمن این است، تکلیف شما این است! اگر دشمن شناسی نباشد دوست شناسی هم ناقص هست.
خدایی که در قرآن می گوید؛ «أَطِیعُوا اللَّهَ»، خدایی است که در قرآن می گوید «اجْتَنَبُوا الطَّاغُوتَ» هم می گوید بیا به سمت الله و هم می گوید نرو به سمت شیطان! پس بدون دشمن شناسی دوست شناسی ناقص است.به قول معروف ″تُعرف الاشیاء باضدادها″ تا وقتی مفهوم سرما نباشد گرما قابل لمس و فهم نیست! وقتی بهشتی نباشد جهنمی قابل فهم نیست و برعکس تا سیاهی نباشد مفهوم سفید ناقص است. دوست و دشمن باید شناخته بشوند.
دشمن شناسی اگر نباشد می شود شور بدون شعور! که این شور بدون شعور متأسفانه بلای جان شیعه بود از دیروز تا به امروز! جنگ صفین را در تاریخ خواندیم عده ای که همراه امیرالمومنین (ع) بودند شور انقلابی داشتند شور جنگی داشتند اما ،شعور مهدوی و شعور امام شناسی نداشتند آنجایی که باید حرف امام را گوش می کردند نکردند، خوارج را در تاریخ خواندیم شور جنگ داشتند اما شعور نداشتند.
زمان امام باقر (ع) و امام صادق (ع) که بنی امیه از روی کار پایین آمده و بنی عباس روی کار آمده بود، عده ای از افراد به اسم ،مدعیان مهدویت مثل ابومسلم خراسانی و دیگر افراد.. ادعاهایی کردند که ما می خواهیم برای مهدی زمینه سازی کنیم، جالب اینجاست که بعضی از اصحاب ائمه ابتدا سمت آنها رفتند یعنی شور بدون شعور! سوال من این است مگر اصحاب امام، امام شناس نبود؟ بود.. پس چرا به سمت آنها رفت؟چون دشمن شناس نبود.
روایت از امام زمان (عج) در کتاب ″احتجاج شیخ طبرسی، ج۲″ صراحتا آنجا امام می گوید؛ «قَدْ آذَانَا جُهَلَاءُ الشَّیعَهِ وَ حُمَقَاؤُهُمْ، باعث اذیت و آزار ما اهل‌بیت هستند، احمق های شیعه و جاهلان آنها» احمق های شیعه منظور چه کسانی هستند؟ همین شور دارهای بدون شعور.
شور بی شعور نتیجه ی عدم دشمن شناسی ست‌. عدم دشمن شناسی یعنی شیعه نصف و نیمه! روایاتی داریم که رفتند پیش ائمه معصومین، گفتند که فلانی دوستدار شماست مرید شما اهل بیت است اما دشمنان شما را لعن نمی کند از دشمنان شما تبری نمی جوید! امام گفت اینها دروغ می گویند شیعه ما نیستند. شیعه، شیعه ای است که دشمن شناس است.
چرا شبهه وارد می کنند در مرگ بر آمریکا؟ چون دشمن شناس نیستند. چرا مصدق بعد از اینکه انگلیس را از کشور بیرون کرد به آمریکا اعتماد کرد؟ به خاطر عدم دشمن شناسی.⁉️چرا فتحعلی شاه قاجار در زمان جنگهای ایران و روس برای اینکه از شر جنگهای روسیه در پناه بماند رفت انگلستان و فرانسه و به ناپلئون روی آورد با آنها قرار داد بست و آنها دوباره زیرآبش را زدند، چرا؟ عدم دشمن شناسی.
در زمان ریـاست جمهوری مرحوم آقای رفسنجانی، به خاطر گروگان هایی که حزب الله لبنان از آمریکا گرفت، پدر جرج بوش که رئیس جمهور آمریکا بود به آقای رفسنجانی گفت بروید با حزب الله صحبت بکنید که گروگان های ما را آزاد بکنند، اگر حزب الله گروگان های ما را آزاد بکند من هم قول می دهم ،تحریم شما ایرانی ها را بردارم. آقای رفسنجانی می گوید ما این کار را کردیم (فیلمش هم هست) حزب الله گروگان ها را آزاد کرد اما آمریکا به تعهداتش عمل نکرد، این یعنی عدم دشمن شناسی.
بصیرت یکی از مولفه های منتظر واقعی امام زمان (عج) است. منتظر واقعی امام زمان یکی از مهمترین شاخصه هایش بصیرت است. یکی از ارکان مهم بصیرت هم دشمن شناسی است.
یعنی کسی دشمن شناس قوی نباشد نمی تواند ادعا بکند من بصیرت دارم. آن هم دشمن شناسی تطبیقی! یعنی تو این قدر حالیت بشود که وقتی بر شمر و یزید لعنت می فرستی الان هم باید به آمریکا و اسرائیل لعنت بفرستی. متـأسفانه می بینید بعضی ها چه قدر در دشمن شناسی ضعیف هستند.
عدم دشمن شناسی باعث شد ما در زمان قاجار قراردادهای ننگینی ببندیم! این را بدانید هر قرارداد استعماری که در زمان قاجار و حتی پهلوی در ایران انجام شد و برقرار شد ″علما″ بودند که در مقابلش ایستادند. چرا علما؟ چون بصیرت داشتند چون دشمن شناسی داشتند. اینها را جوانان ما باید بدانند.
جوان امروز ما ″تاریخ نمی خواند″ دغدغه ی رهبـری است، خود حضرت آقا می گوید دغدغه ی من این است جوان امروز ما سمت تاریخ خواندن نمی روند. حرف رهبر این کشور است. خُب، چرا جوان ما تاریخ نمی خواند؟ ما این مباحث را برای دوستان مطرح می کنیم که از این سخنرانی ها هم مهدویت یاد بگیرند هم تاریخ و هم مباحث سیاسی.
برگزیده از سخنان استاد عبادی

ادامه دارد…


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *